Az Egyetemes elme I. – Kapcsolat és alapelv
Az Egyetemes Elme az a forrás, az a közös eredet, ahonnan minden létező megnyilvánulás származik. Ha létezik az élet, szükségképpen léteznie kell az élet forrásának is; ha létezik a szeretet, léteznie kell egy helynek, ahonnan a szeretet ered, és ugyanez elmondható a bölcsességről, az intelligenciáról, a jólétről, a boldogságról és valamennyi anyagi természetű dologról is.
Az Egyetemes Elme leírása
Charles Hanaal így ír Új lélektan című művében: „Az Egyetemes Elme minden erő és forma szubsztanciája, a minden létezés mögött ott rejlő valóság lényege: minden dolgot ez az Elme hív életre és tart életben bizonyos meghatározott törvények alapján.”
Herbert Spencer, a természettan tudósa, a következőképp fogalmazza meg ugyanezt: „A minket körülvevő rejtélyek közepette semmiben sem lehetünk bizonyosabbak, mint hogy létezik egy mindig jelenlévő, Végtelen és Örökkévaló Energia, amelyből minden dolog származik. Az egyház pedig erre tanít minket a Biblia alapján: Őbenne élünk, mozgunk és vagyunk”
Az emberiség és az Egyetemes Elme kapcsolata
Már az ősi időkben ráébredt az emberiség az univerzumot irányító hatalmas, láthatatlan teremtőerő létezésére.Akadtak, akik megszemélyesítették ezt az erőt, és elnevezték Istennek; ám legszebben Jézus fogalmazott, amikor így szólt a kútnál a szamariai asszonyhoz: „Az Isten lélek„.
Nem azt mondta, „egy” lélek, és nem is azt, hogy „a” lélek, egyszerűen csak azt: „Az Isten lélek”, egyértelműen utalva ezzel arra, hogy Isten mindig és mindenütt jelen van.
Az Egyetemes Elme egyetlen alapelve
Nagyon fontos tehát, hogy megértsük: csupán egyetlen alapelv, egyetlen erő, egyetlen jelenlét létezik, s hogy ez a Mindenható és Mindenütt Jelenlévő Entitás maga a jóság. Ezután fel kell ismernünk azt is, hogy az egyén tudat alatti elméje fajtáját és minőségét tekintve egy az Egyetemes Elmével, és csupán mértékében tér el attól. Az ember nem más, mint az egyéni jelleget öltött Lélek, aki ugyanolyan viszonyban áll az Egyetemes Elmével, mint az egyes napsugarak a Nappal.
„Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok?” E mondatban rejlik a gondolat csodás teremtőerejének titka. A gondolkodás spirituális tevékenység; a lélek által birtokolt egyetlen erő a gondolkodás ereje, s mivel a lélek legfőbb jellemzője a teremtés, így a gondolat is kreatív.
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!