Elménk tudat alatti része és működése
Elménk tudat alatti része testünk akaratlan tevékenységeit vezérli. Ilyenek például az emésztés, kiválasztás, szívverés, valamint a vérkeringés és a különféle mirigyekben lezajló folyamatok. Elménknek ez a része építi fel, tartja fent, javítja meg és működteti a testet; a tudat alatti irányítása alatt minden egyes percben új sejtek születnek.
Tudatalatti tevékenységek és szokások
Olyannyira hozzászoktunk a tudat alatti rész tevékenységeihez, hogy a tudomány hosszú időn keresztül nem is ismerte fel, nem is különböztette meg egymástól az elme e két aspektusát. Később aztán bebizonyosodott, hogy a központi intelligencia képes irányítani a sejt megújulásának folyamatait, így megtanultuk, hogy a tudat alatti elme hűségesen és fáradhatatlanul elvégzi a test építésének és működtetésének feladatait, függetlenül attól, hogy ébren vagyunk, alszunk vagy valamely érzéstelenítő szer hatása alatt állunk.
Az emberi elme tudat alatti része – amelynek működése mindig automatikus – az emlékezet tárháza, a szokások és ösztönök lakóhelye, de egyben az érzelmek központja is. Tudat alatti elménk bámulatos dolgokra képes: a gondolat puszta erejével életre hívja környezetünket; énünk spirituális részének segítségével kapcsolatban állunk az istenivel és az univerzum végtelen teremtőerőivel. Tudatalattink nem csupán a test felépítéséhez és meggyógyításához szükséges erővel rendelkezik, hanem az Egyetemes Elme részét is képezi, így végtelen források állnak rendelkezésére.
A Tudat alatti erejének felismerése
Dr. Jung szerint a tudat alatti elme nem csak az egyén eddigi élete során összegyűjtött valamennyi rendszerezett adatot tartalmazza, hanem a letűnt korok felmérhetetlen bölcsességével is rendelkezik. A bölcsesség és erő e forrásából merítve, bővében lehetünk az élet minden szépségének. Dr. Jung úgy vélte, hogy amíg az ember nem ismeri fel a tudatalatti erejét, addig ez az erő nem csupán kiaknázatlan marad, de saját jólétünket is veszélyezteti.
A Tudatalatti erő hatalma
A világban megtapasztalt sikertelenségek és kis híján kudarccal végződő vállalkozások hátterében mindig az áll, hogy az egyén nem ismeri fel tudat alatti elméjének valódi szerepét, illetve az abban rejlő hatalmas erőt. A tudatalatti segítségével erőre és bölcsességre tehetünk szert: magánéletünk sokkal jobbá válhat, munkahelyünkön pedig jobban teljesíthetünk – ha kizárólag tudatalattink felügyeletére bízunk valamit, akkor azt eleve elintézettnek tekinthetjük.
A Tudatos és Tudatalatti elme kapcsolata
A tudat alatti elme nem gondolkodik, nem érvel, nem következtet, nem mérlegel, nem alkot ítéletet, és semmit nem utasít el. Egyszerűen csak elfogad minden javaslatot, amellyel a tudatos elme ellátja, függetlenül attól, hogy jó vagy rossz, építő vagy romboló javaslatokról van-e szó – ebben rejlik a tudatos elme hatalmas ereje. A tudatalatti minden eszmét vagy hiedelmet képes elfogadni működési mintaként, s folyamatosan ezen eszmék és hiedelmek megnyilvánításán munkálkodik.
A Tudatos gondolkodás kialakulása
A tudatos gondolkodás kialakulása előtti időszakban a tudat alatti elme öröklött minták, fajunkra jellemző ösztönök alapján tevékenykedik. E tudat alatti tevékenységeket az öröklött dolgok és a környezeti kívánalmak hívják életre bennünk gyermekkorunk során. Ha kiskorunkban nem ismerjük meg a tudatalatti korlátlan erejét, akkor könnyen lehet, hogy erre a későbbiekben sem lesz lehetőségünk, bár vannak, akik öntudatlanul is ragyogó eredményekkel hasznosítják ezt az erőt.
Gyermekkori neveltetés és Tudatalatti hatása
Gyermekkori neveltetésünk jó vagy rossz eredményei mindig rajtahagyják lenyomatukat a tudatalattinkon. Ha érettebb korunkban nem tanuljuk meg, hogyan változtassuk meg tudatosan, módszeres munkával a korai éveinkben kialakult szokásainkat, minden jövőbeni cselekedetünk alapját ezek a megszokások képezik majd.
A Tudatos Elme és sorsunk irányítása
A tudatos elmében felbukkanó gondolatokat először ítélőképességünk segítségével vizsgáljuk meg. Amennyiben egy adott eszmét vagy gondolatot igaznak fogadunk el, az átkerül a tudat alatti elmébe, ahol cselekvési mintává válik, majd látható formában is megnyilvánul a fizikai állapotban és körülményekben. Láthatjuk hát, hogy végső soron a tudatos elme határozza meg a sorsunkat, azaz ha irányítani akarjuk egészségi állapotunkat és környezetünket, uralnunk kell a gondolatainkat is.
Noha számos szerző tesz említést az úgynevezett „tudat feletti elméről” és a belső tökéletesség különböző szintjeiről, a „tudatalatti” kifejezés énünk valamennyi öntudatlan részét magában foglalja, ráadásul könnyebben is érthető.
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!