A szív nyelve
A szív sokkal több létfontosságú szervnél. Szívünk az érzések középpontja. Ahogy a Példabeszédekben is áll: „Mert amilyen az ő szívében, olyan ő.” Ha legmélyebb érzelmeinket fejezzük ki, ösztönösen a szívünkre tesszük a kezünket. És ha magunkra utalunk egy beszélgetés során, akkor sem a fejünkre, hanem a szívünkre mutatunk.
Nyelvünk tele van kifejezésekkel, amelyek a szívet érzéseink lakhelyeként emlegetik. Egy gyengéd ember „nyíltszívű” vagy „melegszívű”, míg aki hideg és érzéketlen, az „szívtelen”. Akit szeretünk, az közel áll a szívünkhöz. Ha segíteni akarunk, szívesen tesszük. A szerelmesnek a szívét ejtik rabul. A legmegkapóbb kifejezés azonban a „kövesd a szíved” – vagyis tedd, amit a legjobban szeretsz. Bízz magadban. Akkor tudni fogod, hogyan élj.
GOETHE
A szív nyelvét az érzések alkotják. Ha szívünket követjük, nem a fejünkre hallgatunk, hanem arra, amit helyesnek tartunk. Lelkünk is a szíven át szól, amely iránytűként mutatja a helyes irányt. Lelkünk – spirituális lényegünk – lakhelye is a szív.
HOWARD MARTIN
Évezredekkel ezelőtt a különböző kultúrák szerte a világon mind az intelligencia központjának tartották a szívet az ember rendszerén belül. Az általam ismert legkorábbi írások 4500 évvel ezelőtt születtek az ókori kínai orvoslásról. Az intelligens szív képzete a történelem során végig fennmaradt. Azonkívül, hogy érzelmi központ, a szívről régóta úgy tartják, hogy intelligenciát hordoz, és képes döntéseket hozni. A régi kínai orvoslásban a szív az elme és a test közötti kapcsolat helye. A „gondolkodást”, „gondolatot” és „szeretetet” jelentő kínai írásjegyekben ott a „szív” jele. A jógikus hagyományban a szív szó szerint és képletesen is belső vezetőnk. A japán nyelvben két különböző szó fejezi ki a szívet: a sinzu a fizikai szervet, a kokoro pedig a „szív elméjét” jelenti A szerető szív minden tudás kezdete.
THOMAS CARLYLE
Az idők során azonban az ősi tudás a szívről és az iránta való tisztelet háttérbe szorult.
DEEPAK CHOPRA
Egy régi indián történet szerint Isten el akarta rejteni az igazságot, ezért így szólt: „Hogy érdekes legyen az emberek számára, egyedül a szívükbe rejthetem, mert mindenhol keresik, hogy aztán rájöjjenek, az igazság a
szívükben van.”
Sokan egész életükben a beteljesülést és a boldogságot keresik, s gyakran egy szép ház, egy luxusautó vagy más anyagi tulajdon megvásárlásától remélik. Amikor azonban az ezek okozta elégedettség elmúlik, újabbak után néznek, hogy betöltsék az űrt: munkahelyet váltanak, drága nyaralásra mennek, vagy új párt keresnek. Mégis, ahogy arra Santiago Az alkimistában rájön, a legnagyobb kincs, boldogságunk és beteljesülésünk igazi forrása a szívünkben van.
„Az univerzumban minden bennünk van. Magunkat kérdezzük hát.”
RÚMÍ
MARCI SHIMOFF
A történelem során minden spirituális iskola a szívről mint a lélek lakhelyéről, a szívben lévő gyémántról, a szívben lévő lótuszról, a szív templomáról beszélt. Minden iskola úgy emlegeti a szívet, mint valódi énünk lényegét. Ha elveszítjük a kapcsolatot szívünkkel, valódi énünkkel is elveszítjük. Gyökértelennek és céltalannak érezzük magunkat; a világ színtelennek és sivárnak tűnik. Nem tudjuk, merre tart az életünk. Amint azonban újra összekapcsolódunk a szívünkkel, minden jobb lesz. Ha ismerjük a szívünket, sohasem tévedünk el igazán.
DEEPAK CHOPRA
Az összekapcsolódás lelkünkkel és szellemünkkel pusztán annyi, hogy odafigyelünk a szívünkre. Tudatosan odafigyelünk a szívünkre. És a szívvel való összekapcsolódás legjobb módja a csend.
A csend nagy tanító, és hogy tanulhassunk tőle, figyelnünk kell. A belső csenddel való kapcsolatból eredő kreatív ihletet, tudást és stabilitást semmi sem helyettesítheti.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Baptiste de pape: A szív ereje