Mérgező körömlakkok – káros anyagok a szervezetben 10 órán belül

Nem árt, ha tisztában vagy vele, hogy a körömlakk olyan kémiai elemeket tartalmaz, amelyek mérgezőek, és kárt okozhatnak a szervezetben. Ha szeretnéd megtudni, hogy a körömlakk milyen hatással lehet a szervezetre, akkor figyelmesen olvasd el a cikket.
Egy nemrégiben készült tanulmány megállapította, hogy rengeteg népszerű körömlakk márka sokkal károsabb, mint azt gondolnánk.
A kutatók teszteltek 24 nőt, aki festik a körmüket, és figyelték a jeleket, hogy jelentkeznek-e vegyi méreganyagok a szervezetben. Bizonyos idő eltelte után káros toxinokat fedeztek fel a tesztalanyok szervezetében. Gondolnád? A körömlakkról beszélünk.
Az eredmények azt mutatták, hogy a résztvevők 100% -nál trifenil-foszfátot találtak a szervezetükben 10 órával a körömlakkozás után.
Ezután a kutatók teszteltek 10 különböző típusú körömlakkot. Megállapították, hogy közülük 8 tartalmazta ezt a vegyi anyagot. Ezen túlmenően, 2 üveg körömlakkon fel sem volt tüntetve a káros kémiai vegyület. Ez azt jelenti, hogy akár 20% -a körömlakkoknak, tartalmaz olyan veszélyes vegyi anyagot, amely fel sincs tüntetve az összetevők között.
Neked mit jelent a szép köröm fogalma?
Vérvörös, hegyes körmöket, vagy diszkrét, finom pasztell rózsaszínt, esetleg csinos francia manikűrt? Kétségtelenül esztétikusak, ezzel együtt azonban tudnod kell, hogy a körömlakkok többsége mérgező anyagokkal van teli.
Mik ezek?
A kutatások és kozmetikai felügyeleti szervek csak toxikus hármasnak „becézik” azokat a vegyi anyagokat, amikből a körömlakkok nagy része áll.

A toxikus hármas tagjai:
Formaldehid
Toluol-vegyületek
Dibutil-ftalát
Mindhárom anyag az irritációtól kezdve akár születési rendellenességgel és a rák kialakulásával is kapcsolatba hozható, de vegyük szépen sorra, mi mindent okozhatnak még.
Formaldehid:
Légszennyező anyag, eredetileg építőanyagokban is használták.
Belégzése fejfájást, a torok irritációját, köhögést, valamint légzési nehézséget okoz.
Laboratóriumi vizsgálatok kimutatták, hogy daganatot okozhat a kísérletben résztvevő állatok orrában és torkában.
Elég ijesztő, nem? Pedig sajnos igaz. Ugyanez az anyag található a körömlakk lemosóban is. Figyeld a címkét: az új szabály szerint fel kell tüntetni, ha az adott termék formaldehidet tartalmaz!
Toluol-vegyületek:
Oldószer, mérgező lehet
Belélegezve fáradságot, szédülést, esetleg kábaságot okoz.
Hosszú távon károsítja az idegrendszert.
Könnyen irritálja a bőröd.
A vese-és májműködést is befolyásolhatja, rossz irányba.
Komoly tünetként az emberi szaporodásra és fejlődésre gyakorolt káros hatásait emelik ki a vizsgálatok.
Dibutil-ftalát:
A körömlakkok általánosan használt összetevője. Műanyagok lágyítására is használják – belegondolni is rossz, vajon a körmöddel mit tesz?
Szintén bőrirritációt, köhögést, szédülést okoz.
Egyes esetekben akár vese-és máj károsodással is jár.
Bizonyított a hormonromboló hatása.
Ezen kívül összefüggésbe hozható a terméketlenséggel is.
Bár használatát betiltották az EU-ban, egyes kozmetikumok a mai napig tartalmazzák. Brrr.
Sajnos a sor ezzel még nem ér véget…
Mi a trifenil-?
Az egyik fő aggodalom a trifenillel kapcsolatban, hogy megzavarja az endokrin rendszer működését. Hatással lehet a hormon szabályozásra, az anyagcserére, és a szaporodásra.
Ez különösen káros azoknál a lányoknál, akik rendszeresen használnak körömlakkot, hiszen az egészséges hormonális fejlődés elengedhetetlen része a növekedésnek.
A trifenil- komoly kockázatot jelent az egészségre:
Idegméreg
Endokrin toxin
Szaporodási toxin
Irritálják a bőrt
Allergén
…ugyanis több toxikus összetevő is bujkálhat a körömlakkokban.
Összeszedtem, mik ezek:
Nitrocellulóz
Szintetikus színanyagok
Butil-acetát
Sztirol vegyületek
Izopropil-alkohol
Teflon (más néven politetrafluoro-etilén)
És akkor még a körömlakk lemosóban található acetonról nem is beszéltem.
Természetes egészséges körömlakkok
Szerencsére vannak olyan cégek, amelyek úgy döntöttek, hogy létrehoznak olyan természetes alapanyagokból készült körömlakkot, amelyek megszüntetik a kockázatát az allergiának, a ráknak és hormonális betegségeknek.
Honeybee Gardens
Acquarella
SpaRitual
Peacekeeper Cause-Metics
Nos, legyél résen, és minden esetben ellenőrizd az összetevőket a kis üvegcse hátulján (tudod, az éppenhogy olvasható apró betűs rész). Léteznek olyan lakkok, amikben nincs meg a toxikus hármas, ennek ellenére valamilyen szintetikus anyag szinte biztos van benne, hiszen a színeket nehéz mesterséges anyag nélkül előállítani.
A lakk eltávolításához pedig használj inkább tiszta alkoholt és textildarabkát.
Igaz, hogy a festett körmök nagyon szépek, de tényleg érdemes ilyen kockázatot vállalni? Jól gondold át milyen körömlakkot használsz!
Hasznos volt? Akkor ne felejtsd el megosztani!
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
tippmania.hu/manna.hu