Vesd el a magot, avagy a tudat alatti elmével formálható környezet
Már tudjuk, hogy a gondolat teremtőerő. Noha arra gondolunk, amire csak akarunk, gondolatainkat mégiscsak megváltoztathatatlan törvények irányítják. Azt is tudjuk már, hogy minden létezés alapja az Egyetemes Elme, az Örökkévaló Energia; hogy csupán egyetlen, a mindenséget átható erő vagy alapelv létezik; s hogy az Egyetemes Elme részét képező tudat alatti elménkkel képesek vagyunk pontosan a vágyainknak megfelelően formálni környezetünket. Most pedig megtanuljuk, hogyan érhetünk el jó eredményeket a gondolkodási folyamat során. Ha az ember káposztát akar termeszteni a kertjében, káposzta-magot vet, ha pedig babot vagy kukoricát akar betakarítani, babot, illetve kukoricát ültet. Elvetjük e magvakat a termőföldbe, de jól tudjuk, hogy a betakarítás csak akkor lehet sikeres, ha a legjobb minőségű magokat választottuk, és gondosan óvtuk őket növekedésük során. Mindig tudjuk, milyen termésre számíthatunk, mert ahová kukoricát ültettünk, ott kukorica terem, ahová pedig babot, ott bab. Pontosan ugyanígy kell elvetnünk, gondoznunk és LEARATNUNK A GONDOLATAINKAT IS.
Ki mint vet, úgy arat – mind a termés fajtáját, mind minőségét tekintve. Az Egyensúly Törvénye nem teszi lehetővé, hogy ne elvetett gondolatainknak megfelelő gyümölcsöket szüreteljünk. Teljesen bizonyosak lehetünk afelől, hogy mindig pontosan az uralkodó gondolatainknak megfelelő dolgokat nyilvánítjuk meg a külvilágban. Mindent és mindenkit ugyanaz a törvény irányít. Szegényes gondolatoktól nem várhatunk bő termést – ahogy boldogtalansággal vagy betegséggel kapcsolatos gondolatokból nem származhat egészség, úgy a dühösek sem vezethetnek békére. Nyilván azt sem várhatjuk el, hogy paradicsomot szüreteljünk a szőlőtőkékről Gondolatainkat tudat alatti elménkben vetjük el, s a növekedi törvényének jóvoltából a későbbiek során látható formát is öltene. Ha eszméink pozitív hitről és vágyakról, valamint bátorságról, elkötelezettségről, örömről és szeretetről tanúskodnak, akkor e minőségek az egészség, a boldogság és a jólét formájában nyilvánulnak meg fizikai állapotunkban és környezetünkben egyaránt. Ám ha gondolataink félelmet, gyűlölködést, irigységet, szorongást,; bánatot vagy féltékenységet tükröznek, akkor a nélkülözés, a betegség és a boldogtalanság termésében lesz részünk. Amikor gondolkodunk, elindítunk egy oksági láncot, amely az eredetül szolgáló gondolattal összhangban nyilvánítja majd meg a körülményeket. Akár sikeres eredményeket érünk el, akár kudarcot vallunk, mindkettőt ugyanazon alapelv működése teremti meg; ugyanazon szubsztancia jóvoltából hívjuk életre a jó és a rossz eredményeket. Az általunk elvetett magtól függ, milyen TERMÉSBEN LESZ RÉSZÜNK.
Hadd éljek egy másik példával is: képzeljük el, hogy minden egyes ember teste egy-egy miniatűr üzem, olyan kimeríthetetlen nyersanyagkészlettel, amelyet a Létezés szubsztanciája biztosít. Akadnak, akik gyönyörű házakat, autókat, szép ruhákat, egészséget és boldogságot „termelnek”, s megkapnak mindent, amire a szívük vágyik. Mások viszont keményebben dolgoznak, nem olyan jó az egészségi állapotuk, s épp csak megélnek. Megint mások nélkülözést, betegségeket „gyártanak” maguknak, és bűncselekmények áldozataivá válnak. A komoly eltérések ellenére azonban mindannyian ugyanazt a kiváló „alapanyagot” használjuk. Készleteink mindig pontosan megfelelnek a vágyainknak, de „meg kell rendelnünk” ezt az alapanyagot, s biztosítanunk kell a megfelelő minőségű magvakat, azaz eszméket Ha tehát egy úgynevezett bűnös a szeretet és a hit magvait ülte-ti el, míg egy úgynevezett szent ember félelmet és fanatizmust vet, szabad Istent hibáztatnunk azért, amiért a bűnös békét és bővet arat, míg a szentnek csak a keserűség jut osztályrészéül. Az Isteni Elme nem ismer sem felekezetet, sem krédót: minden egyes ember esetében részrehajlás nélkül, szerető igazságossággal jár el. Isten univerzuma a törvény és rend univerzuma, legyen szó akár a legkisebb megnyilvánult formáról, akár a Naprendszer keringéséről. Isten a törvény. E törvényt nem az ember hozta, így nem is szegheti meg; azt azonban megválaszthatja, hogy a törvénnyel együttműködve, vagy annak ellenében igyekszik-e munkálkodni. Később aztán, a döntésétől függően kellemes vagy kellemetlen körülmények között élhet. Nincs ebben semmi vallásos vagy misztikus dolog – egyszerűen ez a törvény. Hadd jegyezzük meg, hogy az Egyetemes Elme, az Örökkévaló Energia, a Lét Szubsztanciája és az Élet Egyetemes Alapelve kifejezések mind ugyanazt jelentik. Hogy milyen szavakat használunk, mindaddig nem számít, amíg tudjuk, hogy mind Istenre, a világmindenséget irányító princípiumra vonatkoznak. (Maga a princípium szó a latin ‘kezdet, alapvető igazság’ kifejezésből származik.)
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Vanice Bloodworth: Kulcs önmagadhoz