A Csend állapotában
A Csend állapotában semmi különös dolgot nem kell tenni, ez egyszerűen a fizikai nyugalom állapota: kizárjuk a környezet zajait, elcsendesítjük elménket, és ellazítjuk testünket. Megtanuljuk megfelelő irányba terelni a gondolatainkat. Hasznos lehet, ha első lépésként a testünk feletti kontrollt gyakoroljuk, ezért azt javaslom, hogy naponta körülbelül fél órára vonuljunk el egy nyugodt helyre, ahol senki sem zavar, majd foglaljunk helyet kényelmesen, lazítsuk el izmainkat, s csak üljünk mozdulatlanul. Hagyjuk, hogy a gondolataink kellemes érzéseket vagy emlékeket idézzenek fel, s ne akarjuk közben uralni a testünket. Ne legyünk feszültek: meg kell értenünk, hogy rengeteg idő áll rendelkezésünkre, s bármilyen kitűzött célt képesek vagyunk elérni. A tökéletesség felé vezető úthoz kitartás szükséges. Lehet, hogy az első néhány alkalommal nem járunk majd sikerrel, de a kitartó erőfeszítéseknek köszönhetően végül megvalósíthatjuk a testünk feletti tökéletes uralom állapotát. Ha már képesek vagyunk erre, egy újfajta egyensúlyi állapotot fedezünk majd fel; egy újfajta erő hatja majd át egész lényünket, s megtapasztalhatjuk első jeleit annak a jó érzésnek, amelyet oly jól ismernek a körülményeiket tudatosan irányító emberek. A következő lépés a gondolatok irányítása. Lehet, hogy először kissé nehéznek tűnik majd egy dologra összpontosítani, elménk ugyanis szívesen ugrál egyik gondolatról a másikra. Ennek ellenére azonban képesek vagyunk csak egyvalamire koncentrálni. Ha közben esetleg elábrándoznánk, térjünk vissza eredeti gondolatunkhoz. Gyakoroljunk addig, amíg meg nem tanuljuk, hogyan figyeljünk ugyanarra a dologra, mondjuk, tíz percig vagy akár tovább is. Lehet, hogy egyeseknél először kissé nehezen megy majd a gyakorlat, mások viszont szinte azonnal remekül oldják meg a feladatot. Legyünk türelmesek, és elérjük a kitűzött célt! E mentális és fizikai kontroll elsajátítása azért nagyon fontos, mert nyugodt, harmonikus állapotban sokkal hatékonyabbak lehetünk. Ahol nincs ellenőrzés, ott nem létezhet összhang sem. Ha elsajátítjuk ezt a fajta önkontrollt, képessé válunk építő és harmonikus módon gondolkodni; ekkor valósul majd meg az az állapot, amelyben „mihelyt valamit elgondolsz, sikerül az néked”. Ekkor értjük majd meg igazán mélyen, mit értett a Mester azon, amikor azt mondta: „menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet néked nyilván”. A gondolat az egyetlen valóság – körülményeink csupán a gondolatok külső megnyilvánulásai. A gondolatok változásával a körülmények is változnak, hogy összhangban legyenek a teremtő gondolkodással.
„Ez a város házaival, palotáival, gőzgépeivel, katedrálisaival és mérhetetlen nyüzsgésével együtt nem más, mint egy Gondolat, amely Gondolatok millióinak egyesülésével jött létre – maga a Gondolat téglák, vas, füst, por, paloták, országházak, hintók, dokkok és egyéb dolgok formájában testet öltött, végtelenül hatalmas Szellem! Nincs e városban egyetlen olyan tégla sem, amely anélkül jött volna létre, hogy valaki elgondolta volna annak megalkotását.” (Carlyle)
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Venice Bloodworth: Kulcs önmagadhoz