Szimbólumok/Állatszimbólumok: A farkas
A farkas az egység és az egyén kettősségének megtestesítője. Egyszerre tagja az egésznek (nemzetségnek, csapatnak, családnak), de önálló individuumként is teljes jogú, döntéshozó tagja a falkának.
A farkas a hűség és a védelem szimbóluma, nem csak személyekkel, hanem elvekkel, hittel kapcsolatban is. A farkas hagyományőrző, a hagyományok, a megszokás tartja fent a társadalmi rendet is. Az megszerzett tudást továbbadja, nagyszerű tanító, bölcs és türelmes a gyengébbekkel szemben. Kommunikációja kiváló, ereje csapatban meghatványozódik, intelligenciája, gyors döntésképessége felülmúlhatatlan.
Amikor valaki farkast választ tetoválásként, figyelembe kell vennie és tiszteletben kell tartania ennek a csodálatos állatnak a tulajdonságait.
A világ különböző területein más és más monda kapcsolódik hozzá:
Északi/közép-amerikai indián kultúrában:
Az amerikai indiánok hitvilága szerint a farkas az anyatermészet egyik utolsó védelmezője.
A két farkas (tanmese)
Az öreg indián két farkasról mesélt unokájának, melyek minden emberben harcolnak.
Így szólt: Fiam, a harcot két farkas vívja, mely mindegyikünkben benne lakozik. Az egyik a gonosz, a másik a jó.
Az unoka pár percig eltűnődött nagyapja szavain, majd megkérdezte: Melyik farkas nyer?
Az öreg indián ezt válaszolta: Az, amelyiket táplálod.
A dél-amerikai indiánoknál: a prérifarkas adja az embereknek a tüzet (életet).
A római mitológiában: A farkas Mars szent állata volt. Róma alapítói Romulus és Remus, akiket egy nőstényfarkas mentett meg.
Ókori Kína: inkább negatív szimbólum: a mértéktelenség, a mértéktelen vágy jelképe.
Alkímia: antimon, azaz szürke farkas.
Ázsia népeinél és Japánban, a türköknél: igen tisztelt állat, a gyerekek védelmezője, illetve a jó szülést biztosítja.
Dzsingisz kán „…őse egy szürke farkas volt, akit a mennyben alkottak, és a sors választotta ki” – e szavakkal kezdődik a mongolok titkos története. A világtörténelem egyik legnagyobb hódítója, Dzsingisz egyesítette a mongol törzseket és megalapította a Mongol Birodalmat. Ez volt a világtörténelem legnagyobb összefüggő területű birodalma!
Skandináviában több farkasistenség is létezik: Fenrir/Fenris/fen-hrís-úlfur, aki Loki és Angrboda egyik gyermeke. Egyre nagyobbá és félelmetesebbé válik, míg a varázslatos Gleipnirrel tudják csak megbéklyózni. Odinnak van két mitikus farkasa is: Geri és Freki.
A finnek Kalevalájában a farkas és a medve találják fel a vasat.
Kapcsolódó szimbólumok: Hold
Totemállat és Gyógyító ereje
Ha a farkas hív téged, a következő jellemzők tűnnek fel az életedben: Egy érzék a hűségre, rítusra, de sosem lesz hiányban a személyes szabadság; egy magasabb intelligencia és megnövekedett tudatosság, de sosem felejted el az élet örömét és hogy hogyan maradj játékos; megnövekedett erő és energia, de sosem felejted el, hogy a békés megoldás a legjobb. Mindebben és többen, a farkas vezetőd lesz.
A farkas inspirálja az igaz egyensúlyt, ahogy a szabadszellem és a családközpontúság megfér bennük. Végsőkig hűségesek és kitartóak a csapatuk mellett, szellemük gazdag harmóniában, békében és tiszteletben, tisztelik a rangrendszert amiben élnek, de független teremtmények és időt töltenek a sajátjaikkal. Azok akik farkas totemmel rendelkeznek, megtanulják hogyan vezessenek egy erős családot, úgy hogy nem veszítik el saját személyiségüket.
A farkas totem jelleme megmutatkozik az emberben, az alfa farkastól a csapat farkasig. Az alfa farkas személyisége a csoportvezetőé, és segít a félénk személynek, hogy aktívabb és társaságot kedvelő szerepet kapjon a csapatban. Ez a gyógyszer segít az agresszív, egoista embernek is, mert a csapat farkas nyugodtabb és segítőkészebb. Figyelmes mások irányába és képes a kompromisszumra.
A farkasok rendkívül intelligensek és társaság kedvelők, érzékeik élesek. A farkas megtanít a hallgatásra, hogyan tudatosítsd a körülötted lévő dolgokat, és hogyan bízz az ösztöneidben. Valójában akik a farkas totemmel élnek, megérzéseiket élesnek és precíznek találják, gyorsan és készen tudják használni. A farkas az „őrző” szinonimája. A megemelkedett ösztönökkel és a tudással a farkas előhozza az éles intellektust és az átható érzékeket, egy ember a farkas szellem gyámsága alatt védelmezi a családját és a barátait, noha a saját Őrzőszellemeik védelmezik őket.
A farkas kockázatot vállal, de sosem bolond. Úgy tartják az Úttörői az állatvilágnak. A felfedezés a második természetük. Azok akik tanulnak és együttdolgoznak a farkassal, azon veszik észre magukat, hogy új kalandokat keresnek és új vallásokat tanulmányoznak, ahogyan a farkas totem spiritualitást hoz, és erősen kapcsolódik a rituális ösvényekhez.
A farkas megtanít, hogyan beszélj hangosabban és mindig őszinte és nyílt legyél. Hasonló módon, ahogyan vonyítanak, hogy jelezzenek másoknak, vagy hívják, lokalizálják csapattagjaikat, azok akik a farkas gyógyszerével rendelkeznek úgy érzik, hogy meg akarják osztani másokkal a tudásukat, legyen az szóban vagy más kommunikációs formában, például írásban. A farkasok a vonyítást használják, hogy üdvözöljék a másikat és néha azért is vonyítanak, mert élvezik. Ebben az esetben, megtanítanak hogy bajtársiassággal és örömmel tekintsd az életet.
Az út, amin a farkasok járnak lehet játékos és kölcsönösen egymásra ható, reagálnak a hollókra, együtt élnek és segítenek a másiknak a túlélés érdekében. Ez megfelel két útnak is: egy aki figyelmezteti az egyiket a közelgő veszélyekre, s a másik aki elvezeti a másikat az élelemhez. A hollók kárognak, mikor a veszély közeleg, a farkas megtanulta értelmezni a holló hangjait és figyeli melyik irányba repül; így ad jelzést a veszélyről. A hollók együttműködnek a farkasokkal, mikor hallják a vonyítást, a madár tudja, hogy a területen veszély leselkedik rá. Egymásnak segítenek az élelemszerzésben, mutatják a dögöket, hullákat. A holló segít a farkasnak, hogy megállapítsa, melyik hús jó, melyik nem. Így kapta a „Farkas-madár” becenevet. Azok, akik a farkas totemmel rendelkeznek utánanézhetnek a holló szellemnek is.
A farkasok békeszeretők és normál esetben senkire sem jelentenek veszélyt. De emellett erősek és territoriálisak, ezért a legjobb, ha „kopogsz, mielőtt belépsz”.
További információk
A klánt, a családot és az ősöket képviseli és a germánok és a kelták ősi tudásának bejáratára utalhat.
Bundáját a sámánok szellemi síkon köntösként használták, a farkas szőre az irányítás jele, a fogaiból készült amulett erőt és belső kitartást ad.
Az indián horoszkópban egy jelkép, a viharos szelek idejét ( febr. 9 – márc 20) és a béka- klánt rendelik hozzá. Iránya az északkelet, az északi szél, növénye a lándzsás útifű. Nagyvonalúságot, kreativitást, jólétet, alkalmazkodóképességet, tiszta érzékelést, ösztönösséget, szabadságszeretetet és hűséget tulajdonítanak neki. Az indián horoszkópban a belső délvidékért és a szeretetért felel, vmint az érés folyamatáért. A farkas erejével rendelkező emberek a klán nagy gyógyítói és védelmezői közé tartoznak. A farkas-amulett a vezetést, a védelmet és a lélek hívó szavát jelképezi.
Kristályai: jáde, ónix, sárga topáz, szinei: fekete, fehér, vörös, ibolyakék, elemei: föld, levegő, éter,
Szimbólumai: Janus – fej, Teyvaz rúna
További asszociációk: bízni kell a megérzéseiben, farkasüvöltés, magányos farkas, farkas báránybőrben, Hold, Mars, alvilág, klán, család, ősök, előző életek, tölgyfa, zsálya, a Tarotban: az Igazságosság : „Ismerjük meg a szabályt mielőtt áthágjuk.”
Álombeli jelentés: ha megjelenik álomban, egy új útmutatásra hívja fel a figyelmet, valamint utalhat családból származó üzenetre vagy a tudattalanból osonó veszélyre.
Affirmációi: „Tökéletesen és határozottan megbízom a bennem levő irányításban”, „Megnyugszom belső középpontomban”.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
tattooglobus.hu
annwn.hu
asztropresszszimbolumtar.wp