Spirituális gyakorlatok: Csakra-érzetek
Az érzetek, amiket a csakrában érzünk, különbözőek, attól függően, hogy milyen fokú aktivitás zajlik bennük. Azaz a fizikai erőnlétünk, természetes képességeink, koncentrációs és relaxációs gyakorlottság mind befolyásolja. A gyengéd melegség-érzettől helyi nyomástól, korgástól (mint a gyomor korgása) a helyi szédülésen, viszketésen, enyhe lüktetésen keresztül az erős dobogásig vagy akár a fentiek némelyikének vagy összességének az együtteséig változhat az érzésünk. Minél erősebb a lüktetés, annál aktívabb a csakra. Ha a kezünket egy aktív csakrára helyezzük, ténylegesen érezni lehet amint a test lüktet. Néhány csakra – amikor aktív – egyéb különös, arra jellemző helyi érzést válthat ki:
Gyökér (Alap) csakra: enyhe égést, bizsergést, esetleg görcsöt érezhetünk, mintha túl sokat kerékpároztunk volna. Ha már tökéletesen működik, akkor a lábunk között fogunk lüktetést vagy dobogást érezni, a csakra pontos helyén.
Napfonat (Solar Plexus) csakra: Ez néha légszomjérzést válthat ki, amely „hiperventilációt” idézhet elő. Ez el fog múlni idővel és gyakorlattal, amint a csakra stabilizálódik.
Szív csakra: a szív csakra kiemelten említést érdemlő, mivel néha ijesztő érzéseket képes okozni. Amikor erősen aktív, akkor úgy érezzük, mintha a szívünk hihetetlen pulzusszámmal dobogna. Ez egy erőteljes érzület. Próbáljuk figyelmen kívül hagyni ezt az érzést. Nem árthat nekünk. Ez nem a szívünk, hanem a szív csakránk, aktív állapotban. Tudom, hogy ezt könnyebb mondani mint tényleg megtenni (azaz figyelmen kívül hagyni), de gyakorlással hozzá lehet szokni és meg lehet tenni. Ez a túl gyors dobogás főleg eleinte zavaró. Úgy gondolom, ez esetleg a felfelé áramló energia hiánya miatt van, éppúgy mint egy túl gyorsan mozgó pumpánál, amely a továbbítani való folyadék hiánya miatt túlpörög (levegőt pumpál). A szív-csakra aktívságának az érzése a következőképpen írható le: helyezzük az egyik kezünket a mellkasunkra, az ujjhegyeinkkel középen, a szívünk felett. Az ujjunkkal doboljunk a mellkasunkon a szívverésünk ritmusára. Gyorsítsuk ezt az ütemet egész odáig, aminél gyorsabban már nem is tudnánk mozgatni az ujjainkat. Megjegyzés: a tényleges szívverésünk nem gyorsul ezzel az érzéssé párhuzamosan. Ha szívmonitorra kapcsoljuk közben magunkat, látni fogjuk, hogy a szívverésünk szinte semmit sem változik.
Torok csakra: a dobogás a csakrában egy enyhe fojtó érzést kelthet, a torokban elhelyezkedő érzékeny területek miatt. Ez olyan, mint amikor heves érzelmek miatt érzünk „gombócot” a torkunkban.Ű
( Kiegészítés: Homlok csakra: amikor aktív a csakra, akkor erős bizsergést lehet érezni a homlok közepén. – megjegyzés: Sandal – szerk.)
Korona csakra: amikor teljesen aktív, olyannak tűnik, mint ezer, puha, a fejünket belülről masszírozó ujj, és ez az érzés később a homlok felé bővül, magába foglalva a homlok csakrát, amely ennek a része. Ez az érzés, amely miatt a buddhisták „Az Ezerszirmú Lótusznak nevezik.
Megjegyzés: némelyik csakrában erősebb, némelyikben gyengébb visszajelzést érezhetünk. A gyengébbekre kell koncentrálni. Ez egyensúlyban tartja a csakra-rendszerben folyó energiaáramlást. Ha kiegyensúlyozatlanok vagyunk, akkor a projekció során az inaktív csakrák hibát okozhatnak, például elszabadulhatunk a testünktől részben, de egy inaktív csakra helyén nem. Ha ez történik, akkor a projekció előtt koncentráljunk az inaktív csakrára.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Robert Bruce