Ki szeretnél lenni?
Ha az lehetnél, aki akarsz, ki szeretnél lenni? Ha nem volnának korlátok, kikötések, és senki sem mondaná, hogy vágyaid túlzók vagy nagyzolók, nevetségesek vagy arcátlanok? Ha tehát az lehetnél, aki
mindig is lenni szerettél volna, és ha ehhez minden út és ajtó nyitva állna, akkor ki szeretnél lenni?
Engem már fiatalkoromban is gyakran foglalkoztatott ez a kérdés. A barátaim szintén elég nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy kik szeretnének lenni. Nem is csoda, hiszen éppen azt a kort éltük, amikor az ember irányt szab a jövőjének. Ám, ha ugyanezt a felnőttektől kérdeztem meg, sokszor csak
értetlenséggel és tanácstalansággal találkoztam. Egy bizonyos kor után szemmel láthatóan nem töprengtek már azon, hogy kik szeretnének lenni.
Bennem azonban továbbra is égető kérdés maradt ez. Sőt, mostanában még gyakrabban gondolkozom el rajta, mint azelőtt. Hiszen a választól függ az életem. Ebből születnek a vágyaim, ez sugallja döntéseimet, ítéleteimet és meggyőződéseimet, ez szabja meg sorsom további alakulását. Még a környezetem is eszerint változik – vagyis végső soron az egész életemre hatással van. Mégis, a helyzet érdekes módon mit sem változott: ha felnőtteknek teszem fel ezt a kérdést, még mindig értetlenkedés és tanácstalanság a válasz. Sokan már magát az ötletet is ostobaságnak tartják, el sem gondolkoznak rajta. A legtöbben nem is foglalkoznak vele. Miért is tennék? Aki meg van győződve arról, hogy az életén úgysem változtathat, annak fáradságos dolog ezen gondolkoznia…
A gond csak az, hogy az ember éppen a saját meggyőződése miatt nem tud változtatni az életén. Ugyanis ezek a meggyőződések írják életünk forgatókönyvét. A kvantumfizika, a kvantumbiológia, a modern matematika és az epigenetika1 legújabb felfedezései nyomán egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy az emberi meggyőződés ereje tesz minket azzá, aminek hisszük magunkat: ez az egészségtől a betegségig, az immunvédekezéstől a hormonháztartásunkig, az öngyógyító erőinktől a boldogságra való
képességünkig mindenre kiterjed. Korlátai csak a gondolkodásnak vannak. Egyébként határtalan lehetőségek állnak előttünk. És a csodálatos az, hogy ezzel a kijelentéssel már nem kell a hitünkre vagy puszta feltételezésekre hagyatkoznunk, mivel most már a tudomány is ebbe az irányba halad, megerősítve és igazolva elgondolásainkat.
A vizsgálatok még arra is fényt derítettek, hogy meggyőződéseinkkel nemcsak a saját életünkre vagyunk hatással, hanem környezetünkére is. Gondolataink erejével és érzelmeinkkel módunkban áll sorsunkat kedvünk szerint alakítani. Új meggyőződéseinkkel átalakíthatjuk DNS-ünket, aktiválhatjuk öngyógyító erőinket, boldoggá és örömtelivé tehetjük életünket, és elérhetünk bármit, amit lehetségesnek tartunk.
Csak az a lehetetlen, amit annak tartunk.
Pillanatnyilag talán úgy gondolod, hogy a korlátlan lehetőségek ötlete képtelenség. Ez a meggyőződésed. Ez nem jó vagy rossz, nem helyes vagy helytelen. Egyszerűen csak ez a meggyőződésed. És pontosan eszerint alakul majd az életed.
De mi van akkor, ha a meggyőződésed és a világképed hamis tényeken és információkon alapul?
A legújabb tudományos felismerések minden kétséget kizáróan azt bizonyítják, hogy gondolatainkkal, érzelmeinkkel és meggyőződésünkkel bármire képesek vagyunk, ugyanis éppen az érzelmekkel megerősített és elraktározott meggyőződések azok, amelyek erőteljes rezgésteret alkotnak. Mindent – a világon mindent –, ami erre az erőtérre reagál, magával ragad a ritmus, és attól kezdve kénytelen együtt
rezdülni vele. A kérdés tehát a következő: milyen rezgéstér megteremtésén munkálkodsz éppen? És ezzel helyben is vagyunk. Ha az lehetnél, aki mindig is lenni akarnál, ki szeretnél lenni? És mi gátol ebben?
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Pierre Franckh: A rezonancia törvénye