Gregg Braden: 11.kulcs – Az elme-test kapcsolat és az imádságok hatása
Az elme-test kapcsolat és az imádságok hatása
Az elme-test kapcsolat és a különféle imádságok hatása rendkívül jól dokumentált a szakirodalomban. A nagyobb egyetemek tanulmányai és a háború sújtotta országok harcmezején végzett felmérések szerint egyértelmű, hogy amit a testünkben érzünk, nemcsak ránk van hatással, hanem a világra is. Úgy tűnik, ez a belső és külső élmények közötti kapcsolat az oka, amiért az imádság bizonyos formái olyan nagy erővel bírnak.
Bár a pontos mechanizmust, amely megmagyarázná, hogy ezek az imádságok miért működnek, még nem értjük, ettől függetlenül bizonyítottan hatásosak. Létezik azonban egy rejtély ezzel kapcsolatban. A kísérletekben az imádságok pozitív hatása csak az esemény bekövetkezéséig tart. Amikor az véget ér, a hatás is megszűnni látszik. Például a békére irányuló imádságokkal folytatott kísérletek során a tudósok által vizsgált teljesítménymutatók statisztikailag jelentős visszaesést mutattak. A közlekedési balesetek előfordulása, a kórházak sürgősségi osztályának látogatottsága és még a személy elleni erőszakos bűncselekmények száma is jelentősen csökkent. A béke jelenlétében nem történhetett más, csak béke. Ezek nagyon érdekes eredmények, azonban az, amire utalnak, azóta is rejtély az ezt a hatást tanulmányozók számára.
Mi történik, ha az imádság hatása elmúlik?
Amikor a kísérletek véget értek, az erőszak visszatért, egyes esetekben még magasabb számban, mint a kísérletek előtt. Mi történt? Miért múlt el a meditáció és ima hatása? A válasz ezekre a kérdésekre lehet a kulcs a teremtő tudat sajátosságának megértéséhez. Az történt, hogy a kísérletben résztvevő személyek abbahagyták, amit csináltak – felhagytak az imádkozással és a meditációval. És ez a válasz a rejtélyre.
Ha elhisszük, hogy a valóságunkat csak átmeneti időre választjuk ki, akkor teljesen logikus, hogy amikor többé már nem érezzük azt, hogy az új valóságunk létezik, a választásunk hatása is véget ér. Ha azt hisszük, hogy a gyógyítás, a béke és a jólét érzése csak rövid időre szól, akkor a teremtett valóság csak rövid időre fog szólni. A modern kísérletek és az ősi iratok tanításainak köszönhetően tudjuk, hogy a valóságteremtés több, mint amit teszünk… mi magunk vagyunk!
11. kulcs: Azzá kell válnunk az életünkben, amit a világunkként akarunk megélni.
Összegzés
Ha érzés segítségével választunk, és állandóan érzünk, akkor egyben folyamatosan választunk is. Meggyőződéssel érezzük a hálát a békéért a világunkban, mert mindig létezik valahol. Értékeljük a szeretteink és saját magunk egészségét, hiszen bizonyos fokig mindennap gyógyulunk és megújulunk.
Ez pontosan az, amit az evangéliumok arámi változata próbált üzenni a jövő emberének azon a nyelven, amelyet közel 2000 évvel ezelőtt itt hagytak nekünk. És ez lehet az a hatás, amit a Tamás-evangélium gnosztikus szövegében olvasható: „Ha magatokban azt hozzátok létre, amitek van, meg fog menteni titeket. Ha az nincs bennetek, az, ami nincs bennetek, meg fog ölni titeket!” (Hubai Péter fordítása)
Bár az üzenet rövid, a jelentősége nagy. A szavakon keresztül, amelyeket a mesternek, Jézusnak tulajdonítanak, arra kapunk figyelmeztetést, hogy az erő, amellyel átalakítjuk az életünket és világunkat, képességként bennünk él, és ezen mindnyájan osztozunk.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Gregg Braden