Emberi agyat nyomtattak, ami hasonlóan viselkedett, mint a valódi
Egy új kutatás során a Wisconsin-Madison Egyetem szakemberei 3D-nyomtatással készítettek apró, emberi agyutánzatot, hogy tanulmányozzák a szövetek viselkedését és reakcióit. A cél az volt, hogy megértsék az emberi neurális hálózat működését, és hogy modelleket hozzanak létre, amelyek segítségével jobban megismerhetik az agy működését.
A kutatók először neurális és gliális progenitor sejtekeket helyeztek el a 3D-nyomtatott szerkezetben, majd ezek a sejtek különböző típusú agyi sejtekké fejlődtek. A kialakuló szövetek az agyban megtalálható asztrocitákhoz hasonlóan viselkedtek, és hasonló kapcsolatokat hoztak létre egymással.
Az eredmények azt mutatják, hogy bár a mesterséges agyszövetek még nem tudják teljes mértékben imitálni a valódi agy felépítését és működését, de ígéretes lehetőséget jelentenek az emberi idegi hálózatok vizsgálatára. A jövőben a bionyomtatás fejlődésével még bonyolultabb és kifinomultabb szövetek is létrehozhatók, ami további betekintést nyújthat az agy működésébe és a betegségek kialakulásába.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Forrás: LINK