Az Egyetemes Elme nem ismeri a hiányt
Bárcsak megértenénk, hogy Isten nem valamiféle távoli hatalmasság, nem holmi zord ítélőbíró, hanem maga a Természet néven ismert jótékony erő – az Élet Princípiuma, amely virágba borítja a mezőket, rügyeket fakaszt, és körénk varázsolja a végtelen bőséget. Bárcsak ráébrednénk végre, hogy az Egyetemes Elme nem ismeri a hiányt, a szükséget és a korlátozást. Ehelyett határtalan és kimeríthetetlen készleteket biztosít Isten minden teremtménye számára. „Próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen.” Ha kellő hittel rendelkezel, hogy „megpróbáld Istent”, bőségesen árad majd rád is az áldás. Pál azt mondja: „a hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés”. Gondolkozzunk csak el ezen egy kicsit: a Hit a valóság, reményeink igaz magva. Csupán azért nem teszünk tanúbizonyságot nagyobb hitről, mert nem értjük még világosan, hogy minden egy pontosan megszabott törvény alapján működik. Vágyainkat először belső világunkban kell hittel, reménnyel és bátor munkával felépítenünk, s a külső körülményektől függetlenül megtartanunk. Ha nem vagyunk elégedettek jelenlegi körülményeinkkel, a vizualizáció módszerének segítségével úgy alakíthatjuk át az életünket, ahogyan nekünk tetszik. Ne törődjünk hát a látszattal: csak rajtunk múlik, hogy sikeresek, boldogok és egészségesek legyünk. A Törvény minden egyes alkalommal minket szolgál majd, ha vele együttműködve, minden érintett lény javára cselekszünk. Vágyjunk akár egészségre, akár sikerre, napsütésre vagy bármire – megvédhetjük önmagunkat, szeretteinket, otthonunkat, vállalkozásunkat vagy bármit. A világon semmi sem lesz képes kárt okozni nekünk. Amikor Krisztus azt kérte Pétertől, hogy sétáljon oda Hozzá a hullámokon, Péter lenézett a víztükörre, s majdnem elsüllyedt. A hite meggyengült a veszélyes külsőségek láttán, Jézus pedig MEGRÓTTA ŐT, AMIÉRT A LÁTSZAT ALAPJÁN ÍTÉLKEZETT. Kizárólag Pétert hibáztatta, bár erős szél fújt. Nem mondta azt: „ha nyugodt lenne a víz, vagy ha lenne itt egy híd, idejöhetnél Hozzám”, A körülményektől függetlenül egyszerűen csak így szólt: „Jövel!” Aztán megrótta Pétert, amiért nem volt elég hite: „Kicsinyhitű, miért kételkedtél?” Bár az Egyetemes Elme ereje láthatatlan, nincs okunk kételkedni benne. A létezés alkotóerői mind láthatatlanok: az Életet csupán a belőle eredő dolgok formájában figyelhetjük meg. A szeretet is láthatatlan, mégsem kérdőjelezi meg senki a létezését; de a boldogságnak, a békességnek és az egészségnek is csupán az eredményeit láthatjuk. Ránk is ugyanaz a Törvény vonatkozik, amit Jézus adott a tanítványainak. E Törvény ma ugyanúgy elérhető számunkra, mint akkor, amikor Isten így szólt: „Legyen világosság!” Az Univerzális Forrás mindig rendelkezésünkre áll, s pontosan gondolatainknak megfelelően formál bennünket és környezetünket.
Olvashattunk olyan keleti törzsekről, ahol bizonyos vallási rítusok során a hívőknek mezítláb kell végigsétálniuk a vörösen izzó parázson; a tény, hogy mindenféle sérülés nélkül képesek ezt megtenni, azt bizonyítja, hogy ezek az emberek rendelkeznek a hit erejével. E példából azt is láthatjuk, hogy a hit nem függ sem bőrszíntől, sem felekezettől. Nagyságát csupán az ereje határozza meg. Akik jártak már a New Orleans-i St. Roche, a mexikói Guadalupe, a franciaországi Lourdes vagy a kanadai Ann Beaupre búcsújáróhelyein, elképedve láthatták az otthagyott mankókat, amelyek a hit gyógyító erejének állítanak emléket A hit törvénye
egyetemes törvény – ugyanolyan hathatós és elérhető, mint amilyen mindig is volt. Bőkezűen megadja azt, amire szíved valóban vágyik.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Vanice Bloodworth: Kulcs önmagadhoz