Asztrálutazás: Az asztrálutazás egyéb módszerei IV. – Az örvény
A francia okkultista, Yram gyakran használta az örvény módszert az első világháború éveiben. Ezzel egyidejűleg az Egyesült Államokban Prescott Hall, az Okkult Kutatások Amerikai Társaságának tagja is ugyanilyen módszerrel utazott asztráltestében. Tapasztalatait a társaság lapjában publikálta 19l6-ban. Rendkívül érdekes, hogy Yram – úgy tűnik – magától fedezte fel az eljárást, míg Prescott Halihoz szellemüzenet formájában érkezett a spiritualista médiumon, Minnie Keeleren keresztül.
1902-ben Prescott Hall két barátja asztrálutazásáról beszélgetett. Ebben az időben Hall meglehetősen szkeptikus volt az okkult dolgokkal kapcsolatban, ám felkeresett egy médiumot, hogy lássa, kaphat-e tőle érdemleges felvilágosítást a témáról. Ennek nem lett folytatása, ám évekkel később, 1909-ben Hall megkereste Minnie Keelert, és megkérte, teremtsen számára kapcsolatot elhunyt ismerősével. A témáról írt cikkeiben Prescott Hall titokzatosan, X. kisasszonyként utalt halott barátnőjére. A kapcsolat létrejött, és bizonyos ideig sok üzenet érkezett. Jó néhány közülük asztrálutazásról szóló értesüléseket tartalmazott.
Prescott Halinak érdekes ötlete támadt. Amennyiben X. kisasszony olyan hatékony módszert lenne képes adni neki az asztrálutazásra, amit eddig még nem közölt senki, csodálatos egyértelműséggel bizonyíthatná a szellemkapcsolat valódiságát. A következő ülésen Prescott Hall megkérdezte X. kisaszszonytól, lehetséges-e efféle hírátadás. X. kisasszony Halihoz hasonlóan lázba jött, és kapcsolatot teremtett jó néhány halott keleti mesterrel, akik azután hatalmas adathalmazt juttattak Halihoz Minnie Keeleren keresztül. Prescott Hall 1909 és 1915 között heti rendszerességgel összesen 350 oldalnyi irat birtokába jutott. Az anyag nemcsak az asztrálutazással kapcsolatban adott utasításokat, hanem a szellemi élet természetéről, az asztráltestről, az emberi lélekről, a halál utáni életről szóló hosszadalmas értekezéseket is tartalmazott. A jegyzet annyira részletes, olyan mélyrehatóan kimunkált dolgozat volt, hogy James Hyslop professzor, a fentebb említett társaság elnöke és kiadványának szerkesztője, vizsgálódásokat kezdeményezett Minnie Keelernél, hogy kiderítse, megtanulhatta-e a médium az általa átadott tényeket más forrásból is. Amint kiderült, e tárgykörben végzett tanulmányai elhanyagolhatóak, csupán néhány könyv és képes újság alkalomszerű kisilabizálására korlátozódtak. Keeler asszony amatőr médium volt, és alig mutatott érdeklődést a rajta átáramló anyag iránt. Dr. Crookall összegzésül a következőképpen jellemezte a párbeszédet: befogadója „Hall (aki meglehetősen hitetlen a témát illetően), átadója pedig Keeler asszony (akit egyáltalán nem is érdekel)”. Ennek ellenére több, Minnie Keelertől érkező, a testen kívüli élményt elősegítő módszerről nagy tisztelettel nyilatkoztak olyan késői szaktekintélyek, mint Sylvan Muldoon és Hereward Carrington. Prescott Hall sajnos sem nem rendszerezte, sem nem jegyezte jól le az anyagot. Dr. Róbert Crookall 1964-ben adta ki Az asztrális projekció módszereit, amely az eredeti feljegyzés átértékelése és leírása. A módszer két részből áll. Az első az étrenddel foglalkozik és különleges utasításokat ad.
1. A tanuló nem ehet húst. A böjtölés egyeseknek kifejezettten hasznos lehet, de mindenkinek kevesebbet kell ennie a szokásosnál.
2. A tanuló egy-két órával az asztrálutazás előtt már egyáltalán nem ehet.
3. A tanuló étrendje főként gyümölcsből és zöldségből álljon. A sárgarépa különösen jótékony hatású.
4. A nyers tojás kedvező hatású, és elősegíti az asztrálutazást.
5. A diófélék, különösen a földimogyoró kártékony, és nem fogyasztható a tanuló felkészülése alatt.
6. Minden folyadék jótékony, de egyiket sem szabad túlzásba vinni. A kávét és az alkoholt mellőzni kell minden, asztrálutazást megkísérlő napon.
7. A dohányt és a drogokat mellőzni kell. „A dohány kártékony hatású, nemkívánatos anyagokat juttat a véráramba, de a legfőbb rossz az benne, hogy akadályozza a jó szellemeket, gátolja a közeledésüket.”
8. Végezetül egy jó hír: „Öt-hat hónapos fejlődés után… a haladó személyek bármit ehetnek…”
Nem tudjuk, pontosan mennyi ideig ajánlatos követni ezt az étrendet az asztrálutazás előtt, de az bizonyos, hogy indulás előtt legkevesebb két héten keresztül tartani kell magad hozzá.
Amint felkészültél az asztrálutazásra, helyezd magad kényelembe egy meleg, sötét szobában. Ülj „megfelelően egyenes tartással, amely nem akadályozza a vérkeringésedet, mivel a vérnyomás fontos tényező”. A kezek és lábak ne keresztezzék egymást. Legyen egy vízzel telt edény a közeledben. Ezt a védelmi módszert a szellemek javasolták Prescott Halinak, Minnie Keeleren keresztül. További megoldás, ha a „kezed vízbe rakod” vagy „vízpárát” hintesz széjjel. Úgy gondolom, egy pohár víz sokkal célszerűbb és kényelmesebb, indulás előtt kezet mosni szintén jó ötlet. A tanuló ezt követően összpontosítson a mélylégzésre és az ellazulásra. „A lélegzés fontos, mert az agyi érverés összhangban van vele. Ezért a különböző légzőgyakorlatok (nagy hasznunkra vannak)… Ahhoz, hogy kijussunk a testből, jó megoldás visszatartani a lélegzetet, de kilégzés után nem jár eredménnyel.” Miután kellően ellazultál, és egyenletesen lélegzel, képzeld magad elé a következő jelenetek egyikét:
1. Gondold magad egy nagy kúp belsejébe. Préselődj a csúcsába, és lődd ki magad.
2. Képzelj lelki szemeid elé örvényt, lásd, amint benne forogsz. A torkát megközelítve kis pont leszel, amely kiterjed, ha kiemelkedsz belőle. Miután többször körbeforogtál, lásd, ahogy keresztülpörögsz az örvényen, és kisiklasz a testedből.
3. Az előzőhöz hasonlít. Lásd, amint egy nagy hullámon szörfözői. Amikor a hullám lekanyarodik, te vele mész, ki a testedből.
4. Vizualizáld, hogy egy gombolyag középpontjában vagy. Ahogy legombolyítják, úgy húznak ki téged is a testedből.
5. Gondold, hogy egy nagy tartály belsejében úszkálsz, amit lassan megtöltenék vízzel. Ahogy a víz emelkedik, egy kis lyukat találsz az oldalán, és tested hátrahagyva átnyomakodsz rajta.
6. Vizualizáld, amint nézegeted magad a tükörben. Addig bámulod kitartóan a tükörképedet, amíg meg nem látod, hogyan költözik át tudatos éned a képmásodba.
7. Képzeld azt, valami terjedelmes, gőzölgő, puha anyagon ülsz. Fokozatosan párává változol, és a vízgőz felemelkedésével egyszerre elhagyod fizikai tested.
Kellemes ilyen képeket kitalálni, és szórakoztató az is, ha minden eljáráshoz mást használhatsz. Könnyű megálmodni őket, és elősegítik, hogy gondolataidat fizikai testeden kívülre összpontosítsd. Két évvel később Prescott Hall újabb jelentést írt Experitnents in Astral Projection (Asztrális kivetítéssel kapcsolatos kísérletek) címmel, beszámolt a fenti vizualizációk során észlelt tapasztalatairól, és újabbakkal egészítette ki azokat. Sajnos egyik sem olyan könnyű, mint a korábbiak. Nekem csak a következő kettővel volt sikerem:
1. Vizualizáld, amint testestől-lelkestől a levegőben repülsz a Himalája felé. Nézd, miként változik alattad a táj, érezd a levegő nyomását miközben repülsz az űrben, és amikor felkészültél, egyszerűen suhanj ki fizikai testedből.
2. Lásd, amint óriás szappanbuborékként vitorlázol az űrben. Ellebegsz a bolygók mellett, keresztülsodródsz az egész bolygórendszeren. Ha felkészültél, szúrd ki a buborékot, és hagyd bátran magad mögött fizikai tested. Említettem, hogy Franciaországban Yram hasonló módszert használt ugyanabban az időben, amikor Prescott Hall a „földöntúli” üzenetet kapta. Az asztrális kivetítés a gyakorlatban című könyvében Yram leírta, hogyan szívta be egy forgószél. Noha fájdalommentesnek tünteti fel az eljárást, egy kicsit mindig védekező helyzetben maradt, mert sosem tudta, hol teszi le a forgószél az asztráltestét. Megpróbálta magát saját szobájába vetíteni, mielőtt más helyek felderítésébe fogott volna, de a tornádó néha nem vette figyelembe a szándékait, és elsodorta mint „éteri szél, amiben rendkívüli élményt okozott az utazás”. Yram hatalmas sebességet érzékelt, néha átmenetileg megsüketítette az „üvöltő vihar”. Általában nem volt ura a mozdulatainak, állva, hason fekve, fejjel, lábbal előre, de még ülő helyzetben is közlekedett. Mindezek ellenére az asztrálutazás eme módja mindig felfrissítette és életerővel töltötte el, míg másféle módszerek használata után kimerültség vett erőt rajta.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Richard Webster: Asztrálutazás