Asztrálutazás: Az asztrálutazás egyéb módszerei III. – A francia módszer
Az asztrálutazás francia úttörőinek körében, a tizenkilencedik század végén széles körben használt eljárás volt. Ebben az időben a franciák jóval megelőzték a világ másik felét a testen kívüli élmények kutatásában, és meggyőző sikerek egész sorát jegyezték fel. Tréfás történet maradt fenn egy fiatalemberről, akit hipnózisnak vetettek alá, majd felszólították, hagyja el fizikai testét, és nézze meg, édesapja mit csinál. A fiatalember asztráltestében látta apját, amint a városon keresztül egy kétes hírű házba tart éppen. És valóban ez volt az igazság. Az apa később nyomatékosan felszólította a hipnotizőrt, hogy soha többé ne végezzen ilyen kísérletet!
Ketten a már említett francia úttörők közül sok értékes adatot tettek közzé. Egyikük Hector Durville, a francia magnetikusok társaságának titkára, lelkes hipnotizőr. Elhivatott kutató volt, aki élete nagyobbik részét az éter-, vagyis az asztráltest létezésének bizonyítására tette fel. 1908-tól kezdve részletes beszámolók sokaságában ismertette felfedezéseit. Durville legnagyobb felismerése, hogy az okkult jelenségek iránt érdeklődő, de előzetes ismeretekkel nem rendelkező emberek meglepő érzékenységgel tudják meghatározni láthatatlan lény (asztrálutas) jelenlétét a szobában. „Amikor a szellem a néző felé közelít” – írta Durville 1908-ban – „tízből kilencen megérzik a jelenlétét, mert hűvösség árasztja el őket, amely röviddel azután, amint visszavonul az asztrállény, megszűnik. Néhányan jellegzetes leheletfélét is észlelnek, olyannak tűnt, mintha egy működő elektrosztatikus gép mellett állnának.”
Hector Durville még úgy hitte, a hipnózis az asztrális kivetülés elengedhetetlen feltétele. Kortársa, dr. Charles Lancelin, fizikus és az okkult szenvedélyes kutatója ellenben azt gondolta, hipnózis nélkül is el lehet érni a testen kívüli élményt. Lancelin 1908-ban adta ki 560 oldalas könyvét Methodes de Dédoublement Personnel (A személyiség megkettőzésénekmódszerei) címmel, amely kutatásait és felfedezéseit tartalmazta. Lancelin szerint a sikeres asztrálutazáshoz három tulajdonságra van szükség. Az első a jó egészség, a második az „ideges temperamentum”, a harmadik az erős tudatos és tudattalan eltökéltség. Az ideges temperamentum alatt Lancelin a könnyen hipnotizálható emberek természetét értette. A tudatos és tudat alatti eltökéltség azt jelenti, az ember olyan nagyon vágyakozik az asztrálutazás után, hogy az akarat tudattalan motiváló tényezővé és tudatos erővé is válik egyben. Az eljárás egyszerű, ám a legtöbb embernek számos kísérletet kell tennie, amíg sikerrel jár. Szerintem azért van így, mert nem egyszerű a tudatos és a tudattalan akarat összehangolt állapotát elérni. Jótékony hatásúnak bizonyulhat, ha már az első kísérlet előtti héten a fizikai test elhagyásának gondolatával foglalkozunk. Mondogasd magadnak, mennyire fontos megszerezned ezt a készséget, és tudod, micsoda jótékony hatása lesz, ha sikerül.
Amikor felkészültél, válassz egy nyugodt, csöndes estét, és mint mindig, most is győződj meg arról, hogy nem zavar senki és semmi. A szobában legyen sötét és mérsékelten meleg. Egyedül kell lenned. Hunyd be a szemed, lélegezz tudatosan. Összpontosítsd figyelmedet egyik lábad ujjaira. Minden másnak a kizárásával egyesítsd figyelmedet ezekre a lábujjakra. Érezd, ahogy az asztráltested ezen a ponton (részben) kiválik fizikai testedből. Amint elkészültél, ismételd meg ugyanezt a másik lábaddal. Ezután összpontosíts sarkad egy kicsiny pontjára, és érezd, ahogy asztráltested onnan is elszakad. Folytasd így az egész testeden, érzékeld, amint az asztráltest minden pontban elválik, amíg el nem éred a fejed tetejét. Engedd szabadjára az asztráltestet innen is, amely most lazán fekszik körülötted, akár egy dunyha. Koncentrálj a homlokodra, akard, hogy az asztráltested elszakadjon. Ez az a pillanat, amikor a tudatos és a tudattalan akaraterő igazán szerephez jut. Akard léted minden sejtjével, és hirtelen észreveszed, már a mennyezet magasából nézel le magadra. Dr. Lancelin hitt abban, hogy a testet lassan és óvatosan kell elhagyni. Ritkán fordult elő, amint valaki már az első kísérlet alkalmával képes volt nála asztrálutazásra indulni. A siker időt, türelmet és természetesen jókora tudatos és öntudatlan akaraterőt igényelt.
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ, INSTAGRAMUNKHOZ , TELEGRAMUNKHOZ, vagy X-HEZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
Richard Webster: Asztrálutazás