A mesékben többféle tündérről olvashatunk: vannak közöttük harcosok és szelídek. Közös jellemzőjük, hogy nagyon érzékenyek. A fiatal lélek még képes más világok határát átlépni, kommunikálni szellemekkel vagy manókkal, tündérekkel. Négy-öt éves kor körül ez a nyitottság általában megszűnik, hogy a fizikai világra összpontosíthassunk. / ~ rejtélyek, titkok, tündérek, manók, dimenziók, fényörvény, spiritualitás, kapuk, koboldok, Városliget-tó tündére, gyerekek látják a tündéreket,
A mesékben többféle tündérről olvashatunk: vannak közöttük harcosok és szelídek. Közös jellemzőjük, hogy nagyon érzékenyek. Peter Orban író szerint a gyerekek képesek kapcsolatba lépni más dimenziók lényeivel. A fiatal lélek még képes más világok határát átlépni, kommunikálni szellemekkel vagy manókkal, tündérekkel. Négy-öt éves kor körül ez a nyitottság általában megszűnik, hogy a fizikai világra összpontosíthassunk. De vannak olyan emberek, akiknél a felejtési folyamat későbbre tolódik, nem teljes, vagy akár el is maradhat.
A Városligeti-tó tündére

Mielőtt hazaindultam, üldögéltem egy kicsit a tóparton, és szomorkodtam magányosan. Tavasz vége, nyár eleje lehetett, amikor egy lányka emelkedett ki a tóból. Hosszú, áttetsző zöld köpeny volt rajta, a ruhája rózsaszín. Nem féltem tőle, és nem is furcsálltam jelenlétét. Hang nélkül beszélgettünk. Később többször is találkoztunk: gyakran panaszkodtam neki, amikor kudarc ért az iskolában. Ilyenkor vigasztalt, bátorított. Mások nem látták. Úgy gondoltam, hogy ő a tó tündére. Aztán az egyik osztálytársammal jó barátnők lettünk, és innentől kezdve nem hívtam többé a tündért."
Andersen, a híres dán meseíró egyszer tudomást szerzett egy írországi testvérpárról, akik tündérekkel találkozgatnak a lakóhelyükhöz közeli erdőben. Persze egyetlen felnőtt sem hitt nekik, kivéve őt. Az író felkereste a lányokat. Ő is látta a tündéreket, sőt, még le is fényképezte őket. Ám a lények nem örültek népszerűségüknek, inkább távolabbi vidékre költöztek. Az esetről film is készült, amit Egy igaz mese címmel nálunk is bemutattak. Egyesek szerint a „kapu", amin át közlekednek, érintetlen természeti környezetben könnyebben átjárható. Ezért is olyan gyakoriak a tündérek, manók az erdős vidékek népeinek mondáiban.
Apró emberkék a virágok között

Ne keverd őket!
Bár a koboldok és a manók első látásra hasonlóak, és varázserővel rendelkeznek, mégis különböznek egymástól. A koboldok ritkábban merészkednek az ember közelébe. Az erdőben szeretnek ijesztgetni, gonoszkodni, de a közhiedelem szerint, ha követjük a szivárványt, és a végében rájuk találunk, aranyat adnak. A manók viszont segítőkészek (az embereket néha legfeljebb megleckéztetik - ha úgy tartja kedvük).
Közzétette: www.fenyorveny.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is, még több érdekességért, képért és videóért pedig látogass el FACEBOOK oldalunkra! Csatlakozz PINTERESTÜNKHÖZ és INSTAGRAMMUNKHOZ is! Vagy iratkozz fel a napi HÍRLEVÉLRE, hogy ne maradj le a friss hírekről!
maxima.hu
Post A Comment: